Jaké pánské oblečení vám bude slušet? Tvar vašeho těla napoví!

Řada žen i mužů předpokládá, že výběr oblečení na základě tělesných proporcí se vztahuje výhradně na něžné pohlaví. V případě žen se o tom totiž hovoří daleko více a zdá se, jakoby veškerá mužská těla byla na chlup stejná, což ale samozřejmě není pravda. V tomto článku se proto budeme věnovat pěti nejzákladnějším tvarovým typům, k nimž vám pokaždé doporučíme padnoucí oblečení.

Tvar lichoběžníku

Pokud máte široká ramena, hrudník a poměrně úzký pas i boky, máte vyhráno. Horní i dolní část je vyrovnaná, proto si může dovolit všechny styly. Nemusíte se bát nových trendů, různých střihů, odvážných barev i potisků. Lichoběžníkový tvar těla má výborný potenciál pro experimentování, tak toho směle využijte.

Tvar obráceného trojúhelníku

Tento tvar těla je svým způsobem podobný tomu předchozímu, ovšem s tím rozdílem, že dolní část těla je v tomto případě daleko užší. Z toho plyne už větší proporční nerovnováha. Lichotit vám budou pánské džíny či kalhoty s detaily kolem boků (kapsami, pásky,…), trička i košile s pruhy, grafickými potisky a logy, vršky s véčkovým výstřihem, barevné a vzorované kalhoty, pokud možno rovného a uvolněného střihu.

Tvar obdélníku

Ramena u tohoto typu postavy jsou stejně široká, jako pas a boky. Cílem je vytvořit optickou iluzi lichoběžníkového tvaru. Docílit toho můžete se strukturovanými bundami i saky s vypolstrovanými rameny, šátky a šály, vršky kulatého výstřihu, efektivně potištěnými pánskými tričky a jemnou pleteninou.

Tvar trojúhelníku

Muži s touto postavou mají výrazně úzkou horní polovinu těla oproti té dolní, která je výrazně širší. Opravit tuto nerovnováhu můžete například tak, že budete nosit button-down košile, jednořadová saka, strukturované pánské bundy, rovné kalhoty nekomplikovaného designu, vrchní díl v tmavších barvách nebo v kombinaci se světlým prvkem (například šátkem). Efektivní je i vrstvení, kdy pod tmavou košili obléknete světlý top.

Oválný tvar

Tato postava je typická oválným tvarem ve středu těla, užšími rameny a štíhlými nohami. Vyladit oválnou postavu můžete opticky s pánským oblečením, které má svislé pruhy, dále s potištěnými tričky v tmavších odstínech a volně zužujícími se kalhotami. Vždy dbejte na dostatečnou délku nohavic i rukávů.

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *