Nejžhavější letní trendy 2018

Léto je v plném proudu a s ním i diktát módních trendů, který nám návrháři každoročně udávají. Co se bude letos nosit, vám prozradíme právě v tomto přehledu.

Ve znamení šedesátých let

 

Letní trendy jsou výrazně ovlivněné érou šedesátých let. Nechybí proto jasné i pastelové barvy, živé potisky, color blocking, grafické černobílé vzory, krajka, kůže i flitry, což pochopitelně není vše. Důležitou roli hrají i módní doplňky a dokonalý vzhled inspirovaný právě tímto obdobím.

Androgynní prvky

Letošním překvápkem je jednoznačně móda, ve které jsou smíchány mužské a ženské atributy. Podle slov některých návrhářů právě takováto móda dostane v budoucnu ještě větší prostor ke svému rozvoji. Proto je zřejmé, že se androgynní móda bude objevovat v seznamech trendů i po další sezóny.

Bohémský styl

Horkým trendem, který ovládl přehlídková mola, je bezpochyby oblečení v bohémském stylu. Tentokrát však můžeme čekat nespočet obměn, jež nás překvapí krásou, odrazem celého spektra významných stylů i vlivů a rovněž kombinací tradičního a moderního vzhledu. Typické jsou pro tento trend kupříkladu květinové vzory, krajky, vzdušné a jemné dámské šaty, hippie potisky, lehké látky, rozšířené rukávy, široké klobouky, semišové maxi šaty a spousta dalšího.

Průsvitné oblečení

Další módní lahůdkou je trend průsvitného oblečení, jenž nabízí několik variant vzhledů pro stydlivky i odvážlivce. K mání jsou různě barevné, jemné až sexuálně laděné kousky. Průsvitné oblečení porušuje konzervatismus, působí sofistikovaně a díky svůdné estetice značně zdůrazňuje vaši ženskost.

Trend metalického oblečení

Oslnivý třpyt, to je přesně to, co si letošní sezóna žádá. V kurzu jsou proto ultralesklé, metalické kousky ve zlatavých, stříbrných, ale i pastelových barvách. Jejich vzhled působí luxusně a elegantně, přičemž je znatelný vliv módy budoucnosti. Nejčastěji jsou metalickým vzhledem obohaceny dámské sukně, šaty, kabáty i topy.

Transparentní plastové oblečení

Mezi žhavé trendy patří i futuristicky laděné a velice netradiční plastové oblečení. To jde ruku v ruce s plastovými doplňky, jež letos rovněž bodují. A pokud řadíte tento trend mezi „nemastný, neslaný“, nenechte se mýlit. Plastové oblečení v sobě ukrývá nadčasovost, propracovanost i jemnou eleganci, doplněnou efektními ozdobami.

Sportovní elegance

Pokud se vždycky nedokážete rozhodnout, zda se obléct elegantně nebo sportovně, nabízí se vám příjemný kompromis. Na módní mola totiž zamířilo oblečení, které spojuje sportovní styl s elegancí. Veškeré kousky vám nabízí neformální eleganci a zdůraznění vaší ženskosti. Také barvy patří spíše k umírněnějším, což v tomto trendu jedině chválíme. Obléknout si můžete sportovně elegantní dámské šortky, topy, šaty, sukně i kombinézy.

Zástěrové šaty

Dámské šaty ve stylu zástěry patří jednoznačně k zábavným a originálním trendům, které letos módní návrháři vyprodukovali. Zástěrové šaty jsou klíčovým prvkem sezóny a rozhodně se jim nedá upřít mladistvost, ležérnost, estetičnost a v mnohých případech i dokonalá propracovanost.

Crop topy

Crop topy se držely na výsluní již minulý rok a v letošní sezóně tomu není jinak. Smyslné dámské topy odhalující bříško však prošly určitou změnou. Minulý rok vládl především retro styl. Letos se návrháři zaměřili na moderní vzhled s příměsí futurismu, sportovního stylu a rovněž přidali topům na objemu.

Jaké potisky budou in?

V letošních trendech je patrný vliv umění. Na oblečení budou totiž pro letošek in výtvarné potisky, které vypadají jako tahy štětce. Inspiraci si návrháři půjčili i z říše zvířat, ovšem nyní už nepůjde o hadí, zebří či tygří potisky. Žezlo tuto sezónu přebraly potisky s motivy ptáků.

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *