Megíny: Hit v pánské módě nebo absolutní propadák?

02.06.2018
Módní svět se těší z přítomnosti nového trendu, který by asi málokdo očekával. Americké duo Adam Freck a Andrew Volf totiž přišli s novinkou v podobě pánských legín (zvaných megíny), která muže nejspíš velmi zaskočí. Co na ně říkáte?

Trend plný rozporuplných názorů

Dámské legíny nejsou v módě žádnou zvláštností. Nosí je téměř každá žena a většině žen sluší. U megín to už ale tak jasné není. Jedni nový trend zavrhují, druzí jej podporují. Vznikají i názory, že legíny mají zůstat výhradně ženám, a muži by si na nošení měli raději ponechat slušivé pánské džíny nebo kalhoty. Často se o nich mluví i tak, že rozhodně nejsou modelem pro opravdové muže. Ale samozřejmě je i spousta jedinců včetně celebrit, kteří pro nový trend mají slabost.

Co od megín můžete očekávat?

Pánské legíny jsou stejně jako ty dámské vyrobeny z elastického a pevného materiálu, který podle jejich tvůrců má za úkol polichotit mužskému pozadí a vypracovaným nohám. Řada modelů je v dolní části nohavic zúžená, ale samozřejmě najdete i takové kousky, které jsou níže mírně rozšířené. Jejich střih je uzpůsoben tak, aby pánům lichotily a byly co nejvíce pohodlné. Co se týče barev a potisků, najdeme u nich to samé, jako u dámských legín – pestré barvy, kožený materiál, různé potisky, metalické odstíny, extravagantní provedení a řada dalších.

Sluší legíny více ženám nebo mužům?

Pokud nebudeme vůči novému trendu příliš kritičtí, pak lze říct, že i legíny mohou některým mužům lichotit, ovšem ruku na srdce – u žen bezvýhradně bodují daleko více. Je ale potřeba připomenout, že je třeba volit méně výstřední modely, ke kterým musí být správně zvolené ostatní oblečení.

Co k megínám ne/nosit?

Pokud byste si nový trend chtěl přeci jen vyzkoušet, bude vás zajímat, co k megínám vlastně nosit. Neideálnější jsou především pánské mikiny, trička i tílka. K elegantním outfitům pak nevadí ani dobře zvolená saka. Absolutní tabu by ale měly být pánské svetry a košile, které k nim opravdu nepasují. Ty si raději ponechte k džínům nebo kalhotám.

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *