Jaký look zvolit k venkovnímu focení?

V poslední době se stává čím dál více oblíbené focení v přírodě profesionálním fotografem. Takové fotky mají osobité kouzlo a zkrátka něco navíc oproti těm ateliérovým. Pokud jste tomu také podlehla a chcete se na památku nechat vyfotit od profi fotografa, pak vás jistě bude zajímat, jak se na takové focení připravit a mít ideální look.

Obecné rady k focení

Na focení se vždy dobře vyspěte a připravte.

Předem si natrénujte pózy, při kterých se sama cítíte báječně a ty posléze při focení použijte.

Podívejte se na předchozí amatérské fotky a zjistěte nedostatky, kvůli kterým na nich nevypadáte příliš dobře (špatně zvolený účes, výraz tváře, ad.)

Načerpejte inspiraci od svých kamarádek, celebrit, blogerek nebo si projděte galerii fotografa a klidně se nebojte napodobit některé věci, které se vám líbí.

K focení si zvolte místo, kde se cítíte dobře a jistě.

Nezapomeňte být při focení sebevědomá. Každý takový nedostatek, jako třeba nejistý či falešný úsměv, je na fotkách poznat.

Zajistěte si kadeřníka i vizážistku, kteří podle vašich představ a na základě toho, kde a kdy bude focení probíhat a jaký budete mít outfit, zvolí nejefektivnější líčení i účes. Upravit se ale můžete i svépomocí a nechat se inspirovat tímto videem.

Předem vybranému fotografovi sdělte veškeré své představy i požadavky a nechte si od něj poradit. Profesionál přeci ví, jak na to.

 

Jak se nejlépe obléknout?

Správně vybrané oblečení, ale také doplňky, je základem úspěchu a jeho výběr by se měl odvíjet podle toho, co od focení očekáváte. Chcete, aby vznikly fashion fotky, portréty, glamour? Chcete, aby byly provokativní nebo decentní? Chcete se fotit v parku, městě nebo na louce? Pokud už odpověď znáte, snadněji se vám bude vhodné oblečení vybírat. A abychom vám to trochu usnadnili, připravili jsme pro vás několik tipů na podzimně-zimní outfity.

 

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *