Dámské sukně 2018: Osvěžte s nimi svůj letní šatní

Patří do vašeho letního repertoáru dámské sukně, ale pociťujete, že by vaše sbírka potřebovala nějakého nováčka? Zkuste se inspirovat právě v tomto článku a najít si v něm svou favoritku.
Hlavním motivem letošních trendů v oblasti sukní se stala především ženskost. Díky tomu, že každý návrhář vnímá tento pojem odlišným způsobem, je nám k mání opravdu široká škála módních sukní v různých provedeních. Setkáme se tedy s rozdílnými barvami, materiály, střihy, ale i ozdobami. Proto během pár chvil zvládneme vytvořit romantický, sportovní, formální nebo třeba elegantní look. A jaké trendy jsou v letošní sezóně klíčové?

Efektní barvy a vzory

Na pomyslném žebříčku vládnou světlé, pastelové, syté i neonové barvy. V módě jsou pak nejvíce kontrasty barev a to zejména bílé a černé. Z trendy vzorů pak jmenujme například květinové, abstraktní i geometrické, dále etnické ornamenty a hadí potisky.

Klasické i neobvyklé materiály

Hitem letoška jsou jednoznačně průhledné materiály, semiš, kůže, látky s flitry a třpytkami, hrubé tkaniny či materiály obohacené třásněmi. Zvláštní pozornost je věnována rovněž pletené a tkané textilii. Někteří návrháři však zvolili opravdu netradiční materiály, například plech nebo slámu.

Vrstvení a asymetrie

V letošní sezóně úspěšně kralují vrstvené a asymetricky střižené dámské sukně. Důraz je kladen zejména na nerovnost okrajů, komplikovanější střihy, bohaté detaily, volánky, kanýry a šité ozdoby. Žádoucí jsou vrstvené sukně, skládané z několika tkanin, lišící se ve své struktuře, tedy například z vlny, šifonu, krajky, saténu. Jelikož jsou tyto sukně samy o sobě již výrazné, je na místě volba vršku v jednoduchém provedení.

Tužkové sukně

Úzké tužkové sukně patří k jedněm z nejoblíbenějších trendů současnosti. Probíhající sezóna je především ve znamení elegantních sukní ve světlých barvách. Kromě toho je pozornost směřována k sukním s vysokým pasem a neobvyklou strukturou tkanin.

Rovně střižené sukně

Tento model sukní je vhodný téměř pro každou postavu a užijete jej nejen při formálních příležitostech. Tyto sukně jsou v probíhající sezóně typické odlišnou textilní texturou, lakonickým designem a nekomplikovaným provedením. Samozřejmostí jsou rozličné barvy i délka. Rovný střih sukní je pak ideální příležitostí k využití transparentních, metalických i krajkových materiálů, stejně jako tužková sukně.

Dlouhé sukně

Maxi sukně byly velice oblíbené již v předchozích sezónách a ani letos svou pozici v žebříčku trendů neztrácejí. Rozdíly oproti minulému období jsou ale více než patrné. Letošní trendy velí nadýchanější vzhled, lehké tkaniny, sklady, volánky a krajky. Novinkou sezóny jsou rovné sukně s řezem v přední nebo boční části a rovněž materiály: denim, satén a žerzej.

Kalhotové sukně

Letošní módní mola návrháři obohatili praktickým a pohodlným kouskem, tedy kalhotovými sukněmi, které jsou zároveň originální, stylové i vkusné.

Kožené sukně

Ačkoli jsou pro mnohé ženy kožené sukně v horkých letních dnech naprosto nepředstavitelné, patří kupodivu letos k těm nejoblíbenějším modelům. Z barev pak frčí černá, béžová, hořčicová a vínové odstíny. Kožené sukně pro rok 2018 jsou elegantní, často doplněné krajkou a skvěle zdůrazňují ženskou siluetu.

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *